Juhised ja soovitused müüjale

Andke meile teada, kui Sa ei leia siit vastuseid oma küsimustele: pood@saareputukas.ee. Meili teel saadetud küsimustele vastame hiljemalt 2 tööpäeva jooksul. Täname kannatlikkuse eest!

Anname endast parima, et vastata Sinu küsimustele ka telefoni teel.

Enne Putukas  müügikoha rentimist lugege palun juhiseid ja soovitusi müüjale.

Lisaks saate tutvuda hindade ja müügikohtadega siin: Tutvuge müügikohtade ja hindadega.

 

MÜÜGITINGIMUSED

 • Müügikoha rentnik kinnitab rendilepingu allkirjastamisel omandiõigust või volitust asjadele, mida ta müüki paneb.
 • Rendilepingut saab sõlmida alaealine lapsevanema allkirja kinnitusel.
 • Putukas annab rentnikule müügikoha, vajadusel riidepuud (tasuta), hinnasildid (tasuta 60tk 1. nädala rendi puhul), turvaelemendid (tasuta), turvakleebised (tasulised).
 • Rentnik toob müüki tooted, mis on puhtad, terved ja kasutuskõlblikud. Kõik erisused peavad olema ostjale tehtud arusaadavaks. 
 • Kaupade väljapaneku, müügikoha korrasoleku, kaupade kvaliteedi, hinnakujunduse jms eest vastutab rentnik. Kauba müüjaks on kauba omanik, Putukas on müügitehingu vahendaja. 
 • Nädalase müügiperioodi sisse kuulub 7 müügipäeva. Kui müügipäevade sisse satub mõni päev, kus kauplus on erakorraliselt suletud, lükkub müügiperioodi lõpp selle päeva võrra edasi.
  Müügiperioodi esimeseks päevaks on päev, mille müüja valib broneeringusüsteemis. Müümata asjad tuleb viia ära hiljemalt müügiperioodi viimase päeva õhtuks (kui tulete hiljem, lisandub iga lisapäeva eest päevatasu 5 eurot)
 • Oma kaubale allahindluse määramisel tuleb sellest teada anda ka meie klienditeenindajale. Vastasel korral kauba müümisel soodustusi ei arvestata.
 • Müügiperioodi lõppedes paneb rentnik oma kauba kokku ise, kontrollides, et võtab kaasa kõik talle kuuluva müümata kauba. Putukasse unustatud esemeid hoiame alles 30 päeva, mille möödudes on Putukal õigus need annetada või realiseerida oma äranägemise järgi.
 • Müügikoha leping pikeneb automaatselt peale müügiperioodi lõppu juhul kui rentnik ei ole asjadele järele tulnud ja asjade müügist saadud tulu katab müügikoha tasu. Asjade sel viisil müük peatub 7 päeva möödumisel, mil  pannakse kaup kokku (lisatasu eest) ja hoitakse 7 päeva. Peale seda asjad enam tagastamisele ei kuulu ja Putukal on õigus need vastavalt oma äranägemisele annetada või realiseerida ilma raha välja maksmata. 
 • Asjad pannakse kokku ka kliendi palvel (lisatasu eest) või kui samasse müügiboksi on tehtud uus broneering ja rohkem vabu kohti ei ole.
 • Asjade kokkupanekutasu on 5 eur (kokkupanekul lisandub 150 L koti hind 1 eur/tk).
 • Putukas ei kompenseeri kahju rahaliselt ega rendi ajaga, kui kaup kaob või saab müügiperioodi jooksul kahjustatud. Enne asjade müügile toomist tuleb teadvustada asjade kadumise või katki minemise riski.  
 • Asjade varguse korral esitab iga asja omanik ise avalduse politseile. Varguste ennetamiseks on rentnikul võimalik lisatasu eest kasutada turvaelemente. 
 • Putukale annetatud asjad annetab või realiseerib Putukas oma äranägemise järgi
 • Putukas arvestab müügitulult 4% komisjonitasu!

Kindlasti soovitame tutvuda juhiste ja soovitustega müügi paremaks korraldamiseks!

 

Müügitingimused allkirjastab klient ühekorselt ja esimesel korral broneeringut tehes. Tingimused allkirjastatakse poes.

 

Kiireks ja mugavaks broneerimiseks registreeri ennast Putuka online-broneerimissüsteemi kasutajaks.  Müügikoha kasutus algab ühest nädalast. 

 1.  Registreeri/Sisene
 2.  Broneeri müügikoht ja maksa siis, kui poodi kaupa tooma tuled või rendiperioodi lõpus. Rendipeioodi lõpus saame müüdud summast teha tasaarvelduse.
 3. Kirjuta süsteemis valmis hinnasildid ja Putukas prindib need Sulle kohapeal välja.

Pärast broneerimist ja hinnakujundust:

 1. Müügiperioodi alguspäeval tooge  oma tooted Putukasse.
 2. Läbi online-broneerimissüteemi saate jälgida müügitulemusi ja vajadusel teha muudatusi.
 3. Müügikoha vabastamine toimub müügiperioodi viimasel päeval.
 4. Kogu müügitulu kanname Sinu pangaarvele.
Nädalase müügiperioodi sisse kuulub 7 müügipäeva. Kui müügipäevade sisse satub mõni päev, kus kauplus on erakorraliselt suletud, lükkub müügiperioodi lõpp selle päeva võrra edasi.
Müügiperioodi esimeseks päevaks on päev, millal asjad kohale tuuakse. Müümata asjad tuleb viia ära hiljemalt müügiperioodi viimase päeva õhtuks (kui tulete hiljem, lisandub iga lisapäeva eest päevatasu 5 eurot, asjade kokkupanemise tasu või asjade kiirkokkupanemise tasu. Loe lähemalt hinnainfost).

Müügikoha broneeringus sisaldub 2 hinnasildikleebiste lehte nädalas (30 kleebist lehel). Kui olete broneerinud koha 4 nädalaks, saate tasuta 8 hinnasildilehte. 

Lisaleht 0,50 € / leht.

Broneeringu pikendamine

Soovides pikendada müügikoha rentimist saate seda mugavalt teha läbi online-broneerimissüsteemi. 

Broneeringut saad pikendada 1-6 päeva võrra vaid juhul, kui järgmise broneeringu vahel on vähem kui 7 päeva. Muudel juhtudel võtke ühendust Putuka klienditeenindajaga. Vaata üle hinnainfo.

Kui soovite oma laua rentimisele lisada 1-6 päeva (kontrollige Hinnakujundust), saate seda teha AINULT Putuka broneerimissüsteemi kaudu, kui kahe olemasoleva broneeringu vahel on vähem kui 7 päeva. Muudel juhtudel pöörduge personali poole või külastage kaupluse kassat.

Müügikoha broneeringu kuupäevade muutmine

Soovides müügikoha broneeringu kuupäevi muuta, saad seda teha läbi online-broneerimissüstemi iga ajal, kui on vabu kohti. Broneeringu eest maksud summa jääb kehtima ja lisakulutusi sellega ei kaasne.

Müügikoha broneeringu tühistamine

Müügikoha broneeringu saad ilma lisatasuta tühistada vähemalt 48 tundi enne müügiperioodi algust e-posti teel pood@saareputukas.ee, telefoni teel või külastades Putukat kohapeal. Müügiperiood algab alati müügiperioodi esimesel päeval kell 11:00 (sõltumata lahtiolekuaegadest).

Õigeaegselt tühistamata kohabroneeringu eest on Putukal õigus nõuda ühe (1) nädala kohatasu maksmist. Kui olete maksnud rohkem nädalaid, tagastame ülejäänu. 

Kasuta ainult triipkoodiga hinnasilte, mille on loonud Putuka online-broneerimissüteem.  Igal esemel peab olema oma unikaalne triipkood!

Vaata tootelehe koostamise juhendit SIIN

Online-süsteemis andmete täitmise plussid:

 1. lihtne jälgida kogu müügiprotsessi ja -tulemusi;
 2. lihtne üles leida kadunud esemeid
 3. välistatud käsitsi kirjutatava info erinev tõlgendamine.

Teine võimalus hinnasiltide loomiseks on kasutada kohapeal saadavaid hinnasiltide blankette ja kirjutada hinnad käsitsi. Müügi jälgimine on ka sel juhul võimalik, aga sellisel juhul näete ainult tootenumbrit ja hinda. 

Ole kindel, et kõikidel hinnasiltidel on olemas toote nimi ja hind. Kasuks tuleb tootele detailide lisamine, näiteks

 • Tumesinised kardinad 200cm
 • Punased NIKE tossud, suurus 39

Sellisel viisil  suuruste ja kaubamärgi väljatoomine aitab ostjal saada kiirelt vajalikku infot ja Sul asju paremini müüa. Samuti hoiab see ära pahatahtlikud siltide vahetamise katsed.  

OLULINE! Kinnitage hinnasildid hoolikalt, eriti riiete ja kangaste külge, sest osade materjalide peal võib kinnitus jääda nõrk. Sel juhul kasutage lisaks teipi, klammerdajat või nööpnõelu. 

Hinnasiltideta kaupa me müüa ei saa! Hinnasildita asjad kogume kokku Kaotatud ja Leitud nurka. 

Müügikohale saate oma asju valmis panna:

 • müügiperioodile eelneva päeva õhtul (E-R 17.00-18.00, L 14.00-15.00)
 • müügiperioodi esimesel päeval kogu lahtioleku aja.

Pane tähele! Müügikoha tühjendamise ajad ei ole samad müügikoha ülesseadmiga!

OLEME AVATUD:
E-R 11:00 – 18:00
L 10:00 – 15:00
P SULETUD

Putukas asub avara parklaga Ringtee Ärikeskuses, kus on autoga hea ligipääs Putuka müügisaali. 

Riidepuude kasutus tasuta.

Ära koorma müügikohta asjadega üle! Kliendil on raske asju leida ja efekt suure valiku kaupade müügi asemel võib olla vastupidine. Klient ei leia asju, viitsi teiste asjade alt otsida.

Ärge tooge määrdunud ja ebameeldivalt lõhnavaid kaupu. Putuka meeskond eemaldadab  need müügikohalt.

Ainult riiuli rentijal palume meeles pidada, et riiulid on mõeldud peamiselt asjadele, mitte riietele. Me ei keela seda aga palume kasutada võimalusel asjadele.

Palume tähele panna, et meie pood on mõeldud siiski pigem eraisikute kasutatud asjade müümiseks. Me ei keela aga me ka ei soosi uute nn. Hiina või Poola asjade. Kui sellise kauba konsentratsioon peaks minema liiga suureks, võtame omale õiguse keelduda, sellisele kaubale müügikoha rentimisest.

Uute asjade müügiks pakume võimalust rentida müügikoht juriidilise isikuna.

 • Lisa boksile silte, kus on välja toodud näiteks vihje suurustele või sihtgrupile.
 • Samuti võid ära märkida brändid või stiili.
 • Ära pelga allahindlust! Eriti soovitame seda müügiperioodi viimasel päeval või nädalal.
 • Reklaami ennast ka ise! Jaga sotsiaalmeedias infot oma kauba kohta, lisa pilte ja suhtle klientidega. 

Kui müük ei lähe hästi on tegelikult kaks lihtsat põhjust – kas hinnad on liiga kõrged või sinu kaubale ei ole ostjat. Sellisel juhul vaata üle hinnad või vaheta kaupa, too juurde uut ja katseta erineva kaubaga.

Müüja vastutab oma müügikoha väljanägemise eest! Soovitame seda mitte üle koormata- nii on ostjatel Sinu kaubast parem ülevaade ja müügikoht püsib kauem korras. Asjad peavad olema mahutatud müügikoha piiridesse. 

Suure hulga asjade puhul on kasulik kaupa müüki panna jao kaupa. Nii saad müügiperioodi jooksul muuta oma müügikoha väljanägemist ja ostjatel on alati midagi uut avastada. 

Soovitame sul käia kohapeal ja ise veenduda müügikoha korrasolekus.

Meie müüjad küll hoiavad pilku peal, aga nad ei tee täieliku koristust, ega säti kaupa ringi.

Müügiboksi täielikku korrastamist Putuka klienditeenindaja poolt pakume lisateenusena. (5 eurot 1 päev). 

Soovides teha kõigile oma kaupadele allhindlust korraga, informeeri sellest Putuka klienditeenindajat telefoni teel või kohapeal. Aktiveerime allahindluse arvetuse ja lisame sellekohase sildi Sinu müügikohale. 

Pane tähele! E-maili teel Putuka allahindluse informatsiooni ei registreeri. Vastame emaili kirjadele 2 tööpäeva jooksul.  Kiirem moodus on tulla poodi või saata sõnum meie Facebooki lehel. Et vältida hilisemaid segadusi, siis telefoni teel, suusõnalisi allahindlusi ei registreeri.

Soovides muuta hindu üksikutel asjadel pead vahetama olemasoleva hinnasildi uue vastu. 

Arvutis koostatud hinnasiltidel hindu käsitsi muuta ei tohi! Kui soovite eseme hinda muuta, tuleb tootele kinnitada uus silt. Seda põhjusel, et meie ei tea, kas hinna muutis omanik või keegi pahatahtlik ostja. Käsitsi muudetud, maha tõmmatud või soditud  siltidega kaupa me müüa ei saa.

Müügikoht tuleb vabastada hiljemalt müügiperioodi viimasel päeval hiljemalt.

Putukas on avatud:

E-R 11.00-18.00 ( müügikoht peab olema vabastatud hiljemalt 17.00)

L 11.00-15.00 (müügikoht peab olema vabastatud hiljemalt 14.00)

Soovi korral paneb Putukas asjad kokku  Sinu eest! Vaata hinninfot! Asjade kokkupanemise teenusena paneb Putukas Sinu asjad kokku ja vabastab müügikoha Sinu eest. Telli asjade kokkupanemine telefoni teel vähemalt üks (1) päev enne müügiperioodi lõppu.

Kui Sa ei ole oma müügikohta ettenähtud aja jooksul vabastanud, kuid ei  ole ka lepingut pikendanud, on lisapäeva hind on 5 € juhul, mida rakendatakse juhul, kui müügikohal ei ole uut broneeringut. Kui müügikoht on broneeritud järgmiseks päevaks uuele müüjale, rakendame samuti asjade kiirkokkupaneku tasu.

Hoiustame Sinu asju … peale mida on Puutkal õigus need annetada või realiseerida oma äranägemise järgi.

Sinu teenitud tulu kantakse sinu Eesti pangakontole.  Putukas on otsustanud mitte teha väljamakseid sularahas, kuna me ei soovi hoida poes suurt kogust sularaha. Sellega hoiame ka oma klientide raha.

Putukas arvestab müüdud asjade summast maha 4% komisjonitasu. Oma müüki rahaliikumisi näed sa isiklikul kontol Putuka programmis.

Panga ülekanded toimuvad E-R. Sõltuvalt pangast, võib ülekanne võtta aega 1-5 päeva.  Veendu, et oled Putuka programmis lisanud oma panga arveldusarve numbri “Minu andmed  –> “arvenumber”, enne , kui lõpeb sinu müügiperiood. Nii ei teki viivitusi. Kui raha ei ole sulle õigel ajal laekunud, palun võta ühendust info@saareputukas.ee, et saaksime uurida milles on probleem.

Me teeme soovi korra lisaülekandeid, juhul kui müügiperiood on pikem, kui üks nädal. Sa võid paluda lisaülekannet, kui soovid oma tulu nautida väheke varem. Teavita oma soovist meie töötajaid ja me teeme ülekande järgmisel päeval.

Sa näed oma müügiraportit programmis “Minu müük” all. Lisaks võid paluda poe kassas müügiraport välja printida.

Kui peale müügiperioodi oled kogemata mõned asjad unustanud poodi ja keegi ostab need 7 päeva jooksul ära,  kanname sulle müüdud esemete summa.  Peale rendiperioodi on müügi info näha veel 7 päeva. Pärast seda ei ole müügi informatsiooni võimalik taastada.  

Putuka vahendusel on keelatud müügile tuua:

 • Toidukaubad
 • Piraattooted
 • Tubakas, alkohol, narkootikumid
 • Ravimid
 • Mürgised ja tuleohtlikud esemed
 • Varastatud asjad
 • Alla 18+  keelatud kaubad
 • Määrdunud, haisvad ja kahjustatud kaubad

Kui Sa ei ole kindel oma kauba sobivuses, võta ühendust Putuka klienditeenindajaga.

Putukas eemaldab sobimatud või kahtlased asjad esimesel võimalusel.  Kui müügile pandud kaup tekitab kahju poele või teistele külastajale, korvab kahju asja müügikoha rentnik. 

Asjade kadumise korral soovitame vaadata kõrvalboksidesse ja Kaotatud ja Leitud nurka.  Hoiustame leitud asju 7 päeva.

Väärtuslike asjade turvalisuse suurendamiseks müügiboksis soovitame kasutada turvaelemente (vaata lähemalt hinnainfost). Ehete või väikeesemete puhul kaalu varianti rentida koht vitriinis.   

Putukas ei kompenseeri kahju rahaliselt ega rendiajaga, kui kaup kaob või saab müügiperioodi jooksul kahjustatud.

Enne asjade müügile toomist tuleb teadvustada asjade kadumise või katki minemise riski.

Asjade varguse korral esitab iga asja omanik ise avalduse politseile. 

Putukale jäetud asjad annetab või realiseerib Putukas oma äranägemise järgi.